Povežite se sa nama

Estrada

Predstavnik Srbije Luk Blek prošao u finale Evrovizije

Objavljeno

– Predstavnik Srbije Luk Blek sa pesmom “Samo mi se spava” večeras je uspeo da se plasira iz prvog polufinala “Pesme Evrovizije” u finale 13. maja u Liverpulu.

Blek se predstavio vizuelno efektnim, distopijski intoniranim nastupom pred posetiocima u Liverpulskoj areni, ali nakon glasanja televizijskih gledalaca  našao se među deset od 15 polufinalista koji su otišli u finale.

U finale je uspeo da se plasira drugi izvođač iz regiona, predstavnik Hrvatske alternativni sastav Let 3 sa politički dvosmislenom, angažovanom pesmom “Mama Sč”.

U finale 67. “Evrovizije” prošli su predstavnici Moldavije, Švajcarske, Finske, Češke, Izraela, Portugala, Švedske i Norveške.  

Voditeljke prvog polufinala bile su Julija Sanina, Hana Vadingem i Aleša Dikson a takmičenje je u ispunjenoj dvorani proteklo u tradicionalnom evrovizijskom duhu sa zdušnim navijanjem posetilaca za omiljenu pesmu ili zemlju, uz mahanje zastavama. 

U revijalnom delu ja nastupila britanska pop pevačica Rita Ora.

Drugo finale je 11. maja u Liverpulu.

(Tanjug) Foto:  Pritnskrin Jutjub/RTS 3 

Kliknite za komentarisanje

Postavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Promo

©2020 Skener Info. Sva prava zadržana.